Lektury

poniedziałek, 5 listopada 2018

Biegnij po książkę o Niepodległej!


A książka, miła książka
zawsze będzie z nami, 
I jak żołnierz na warcie stanie
w bibliotece.
Tylko skiniesz,a ona 
Na skrzydłach przyleci,
I zacznie Ci cudowne,
Opowiadać dzieje.

K. MakuszyńskiZ okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zapraszamy dnia 9.XI do biblioteki na wystawę książkową o tematyce patriotycznej.
Znajdziecie tu zarówno książki dla dzieci, wprowadzające w świat walki o Niepodległość widziany  oczami najmłodszych bohaterów, jak i książki dla młodzieży opowiadające o złożonej problematyce czasów wojny i ważnych wyborach moralnych dokonywanych przez bohaterów lektury.
Wśród książek będziecie mogli obejrzeć także album „Żołnierz polski. Ubiór. Uzbrojenie i oporządzenie od wieku XI do roku 1960”  -  unikatowy egzemplarz wydany przez Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. 

Jeśli chcecie zobaczyć świat wojennej Warszawy widziany oczami małej dziewczynki zapraszamy do lektury J. Papuzińskiej „Asiunia”. 


Jeśli natomiast interesuje Was  historia ludzi dorosłych i dzieci opowiedziana ustami Chmurki, sięgnijcie po książkę „Syberyjskie przygody Chmurki”. 

Oprócz tego poznacie tu wielu dziecięcych bohaterów, takich jak np. Elę – bohaterkę książki „Czy wojna jest dla dziewczyn? ” oraz Włodka – bohatera lektury „Zaklęcie na w”
- których  II wojna światowa zaskoczyła i bardzo popsuła ich dzieciństwo.

Książek o tematyce patriotycznej mamy w naszej bibliotece bardzo wiele.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz